top of page

No Collections Here

Sort your projects into collections. Click on "Manage Collections" to get started

Biżuteria

Biżuteria srebrna wykonywana przeze mnie hobbystycznie jakiś czas temu, głównie techniką Art Clay ze srebra najwyższej próby (999) z użyciem naturalnych kamieni i minerałów.

Art Clay to fascynująca technika pochodząca z Japonii. Glinka Art Clay Silver składa się ze sproszkowanego, przemysłowo odzyskanego, czystego srebra, papieru oraz wody. Po uformowaniu, wysuszeniu, a następnie wypaleniu w temperaturze 650-870 stopni, zmienia się w wyrób srebrny najwyższej próby 999 (papier w procesie ulega całkowitemu spaleniu, woda odparowuje, a cząsteczki sproszkowanego srebra w procesie adhezji łączą się w spiek). Tym samym niczym Feniks z popiołów, z materiału pozyskanego z recyklingu powstaje nowe, szlachetne, unikatowe srebrne dzieło lśniące swym wspaniałym, nieśmiertelnym blaskiem. 

Czasem biżuteria powstaje też jako "skutek uboczny" mojej arteterapeutycznej działalności. W trakcie zajęć wykorzystuję proste techniki tworzenia biżuterii, dzięki którym każdy, bez wiedzy, umiejętności i doświadczenia może stać się twórcą unikatowych i osobistych dzieł, sięgając przy tym do swego wnętrza i uruchamiając kreatywność i wyobraźnię. W trakcie przygotowań do zajęć i nauki różnych technik czasem tak mi się spodoba to co robię, że z rozpędu tworzę tych "przypadkowych" dzieł więcej, jak na przykład zatopionych w żywicy kół zębatych w formie medalionów lub kolczyków.

bottom of page